ISO 13855 kehtestab ohutuskaitsevahendite asukoha määramise, lähtudes inimese kehaosade lähenemiskiirusest. See määratleb parameetrid, mis põhinevad kehaosade lähenemiskiiruste väärtustel, ning annab metoodika, mille abil määratakse kindlaks vähimad vahemikud avastamisalast või ohutuskaitsevahendi aktiveerimisseadisest ohualani.
ISO 13855 esitatud lähenemiskiiruste (kõndimiskiirus ja käte liikumine) väärtused on aja jooksul järele proovitud ja praktilises kogemuses tõendatud. See rahvusvaheline standard annab juhiseid tüüpiliste lähenemiste kohta. Selles rahvusvahelises standardis ei käsitleta muid lähenemisviise, näiteks jooksmist, hüppamist ega kukkumist.
Selles rahvusvahelises standardis käsitletavad ohutuskaitsevahendid hõlmavad järgmist:
a) elektritundlik kaitseseadmestik, sealhulgas
— valguskardinad ja -võred (AOPD-d),
— laserskannerid (AOPDDR-id) ja kahemõõtmelised videosüsteemid,
b) rõhutundlik kaitseseadmestik, eriti rõhutundlikud matid,
c) kahekäejuhtimisseadised,
d) blokeerivad kaitsepiirded lukustuseta.
Masina põhjustatud ohtude (nt muljumine, lõikamine, sissetõmbamine) puhul määratletakse selles ISO 13855 kindlaks vähimad vahemikud avastamisalast, tasandist, joonest, punktist või blokeeriva kaitsepiirde juurdepääsupunktist ohualani. ISO 13855 ei kohaldata ohutuskaitsevahenditele (nt riputatavatele kahekäejuhtimisseadistele), mida saab ilma töövahendeid kasutamata viia ohualale lähemale kui arvutatud vähim vahemik.
Rahvusvaheline standard on Euroopas ilma muudatusteta avaldatud standardina EN ISO 13855:2010.