ISO 13857 kehtestab ohutusvahemike väärtused masina ohualadesse ulatumise vältimiseks nii tööstuskeskkondades kui ka mittetööstuskeskkondades. Ohutusvahemikud on asjakohased kaitsetarinditele. See annab ka teavet vahemike kohta takistamaks jalgade vaba juurdepääsu.
Kellele on standard mõeldud?
— masinatootjad (väike-, keskmised ja suurettevõtted),
— tervishoiu ja ohutuse valdkonna asutused (järelevalvega, õnnetuste ennetamisega või turujärelevalvega tegelevad organisatsioonid jne).
ISO 13857 hõlmab 14-aastaseid ja vanemaid inimesi. Lisaks pakub see teavet üle 3-aastaste laste puhul ainult käte kohta, kui tuleb käsitleda ulatumist läbi avade. Kuna otstarbekas ei ole määratleda ohutusvahemikke kõigi inimeste kohta, siis on esitatud andmed mõeldud hõlmama 95. protsentiili rahvastikust. Laste jalgadega ohualadesse ulatumise vältimise andmeid ei ole käsitletud.
Vahemikud kehtivad juhtudel, kui riski piisavat vähendamist on võimalik saavutada ainult vahemikuga. Kuna ohutusvahemikud sõltuvad inimese mõõtmetest, võivad osa inimesi ikka ulatuda ohualadesse isegi siis, kui ISO 13857 nõuded on täidetud. ISO 13857 nõuetele vastavus väldib juurdepääsu ohualale. Siiski peab selle dokumendi kasutaja teadma, et see ei paku riski nõutavat vähendamist iga ohu puhul (nt masina emissioonidega seotud ohud, nagu ioniseeriv kiirgus, soojusallikad, müra, tolm).
Jalgade ligipääsu käsitlevad jaotised kehtivad teistest eraldi ainult juhul, kui riskihindamise kohaselt ei ole käte ligipääs samale ohualale eeldatav. Ohutusvahemikud on mõeldud nende inimeste kaitsmiseks, kes üritavad kindlaksmääratud tingimustel ohualadesse ulatuda. ISO 13857 eesmärk ei ole meetmete kehtestamine ohualasse ulatumise vältimiseks üleronimise korral.
Euroopas on rahvusvahelise standardi tekst muutmata kujul üle võetud standardina EN ISO 13857:2019 ja see asendab standardit EN ISO 13857:2008.